Tapiolan Lämpö- konserni

Kalevalantie 5
02130 Espoo

Puhelinvaihde: 020 750 5200
Y-tunnus: 0194085-4

Saapuminen asiakaspalveluun, Kalevalantie 5:

Parkkipaikkoja löytyy talon ABC/S-Marketin puoleisesta päädystä, ja sisäänkäynti asiakaspalveluun tapahtuu Kalevalantiellä sijaitsevan pääoven kautta. Sisäpihalle ajaminen ja siellä liikkuminen on ehdottomasti kielletty turvallisuussyistä. Pysäköinti on sallittu ainoastaan asiakaspysäköintikyltein merkityillä paikoilla.

Asiakaspalvelu

Asiakaspalvelu 020 750 5300
asiakaspalvelu.tl@tl-konserni.fi 
Asiakaspalvelu avoinna 
ma–pe 08.00-16.00

Isännöinti

Kiinteistöassistentit

Tapiolan Lämmön kiinteistöassistentit auttavat seuraavissa asioissa TL-isännöinnissä olevia yhtiöitä: 

  • Tiedotteiden tekeminen ja lähettäminen 
  • Yhtiökokouskutsut, yhtiökokouksien käytännön järjestelyt 
  • Asiakirjojen (esim. yhtiökokouspöytäkirjan) lähettäminen
  • Talkoolavojen tilaukset sekä tarvittaessa talkootiedotteen tekeminen
  • Taloyhtiöiden hallituksien toimeksiantojen toteutus ja avustaminen
  • Osakerekisteröintien tekeminen ja rekisteröintiasioihin liittyvien asioiden neuvonta

Mikäli asiasi koskee huoltopyyntöä, avainasioita, autopaikka- tai saunavuorovarauksia, isännöitsijäntodistus-tiedusteluja tai talonkirjaotteita, otathan yhteyden asiakaspalveluumme.

Kiinteistöassistenttien yhteystiedot:

Tapiolan Lämpö 020 750 5245

Olarin Huolto: 020 750 5305

Karakallion Huolto: 020 750 5284

JS-Audit asiakaspalvelu: 020 743 6600 (vastaa isännöintiin liittyviin kysymyksiin)

Puheluiden hinnat
Kiinteän verkon liittymästä 8,35 snt/puh + 6,55 snt/min

Matkaviestinverkon liittymästä 8,35 snt/puh + 18,05 snt/min


Myynti

Myyntipäällikkö, isännöintipalvelut
Sari Hietalahti
020 750 5357
sari.hietalahti@tl-konserni.fi 

Myyntipäällikkö, huoltopalvelut
Mika Purho
020 750 5324
mika.purho@tl-konserni.fi

Myyntipäällikkö, huoltopalvelut
Mats Lindgren
020 750 5460
mats.lindgren@tl-konserni.fi


Johtoryhmä
Karel Nieminen, toimitusjohtaja
karel.nieminen@tl-konserni.fi

Lars-Erik Stenbacka, talousjohtaja
lars-erik.stenbacka@tl-konserni.fi

Carola Nores-Joukama, henkilöstöjohtaja
carola.nores-joukama@tl-konserni.fi

John Saario, asiakkuusjohtaja
john.saario@tl-konserni.fi

Mikael Martelin, liiketoimintajohtaja, huolto ja kunnossapito
mikael.martelin@tl-konserni.fi 

Terhi Ruuhonen, liiketoimintajohtaja, isännöinti
terhi.ruuhonen@tl-konserni.fi

Timo Venäläinen, liiketoimintajohtaja, asiantuntija- ja korjauspalvelut
timo.venalainen@tl-konserni.fi

 Henkilöstön sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi@tl-konserni.fi